Reklamní panel na prodejně
Reklama na prodejně je důležitou součástí prodejního kolotoče. Podívejte se, jak lze využít data která máte u zásob v Pohodě pro interaktivní reklamu.

Reklama je, ať se nám to líbí nebo ne, součástí našich životů. Někdy nás obtěžuje, ale někdy může být i užitečná. Dnes bude řeč o reklamě, která je umístěná přímo na prodejně a má Vašeho zákazníka ideálně přesvědčit k nákupu dříve, než Vaší prodejnu opustí.

Ale jak upoutat zákazníkovu pozornost? Můžete vyzkoušet nálepky, plakáty nebo bannery, ale s nějakým velkým úspěchem nepočítejte. V dnešní době je reklamní slepota noční můrou všech reklamních materiálů a statická reklama je nejsnáze přehlédnutelná.

Proto se čím dál častěji přímo na prodejní ploše objevují reklamní obrazovky (pasivní nebo ještě lépe interaktivní), které dokážou zákazníkovu pozornost mnohem lépe “ukrást” pro sebe.

Zobrazujeme reklamu

Ale pozor, formát reklamy na obrazovce musíte zvolit moudře, nesmíte to přehnat s agresivitou, jinak svoje zákazníky spíše odeženete. Než Vás napadne nějaká interaktivní hra nebo prezentace, můžete začít s jednodušší variantou, jakou je třeba prezentace akčních nabídek na konkrétní zboží.

Kup si, co ti nabídnu

Ideální situace nastane, když si zákazníci kupují zboží, na kterém vyděláváte nejvíc. Proto je potřeba jim nenásilně takové produkty nabídnout přímo na prodejně, kdy je potenciál nákupu největší.

Aby měla reklamní obrazovka smysl a dobře fungovala, musíte se výběru produktů do slideru skutečně poctivě věnovat. Počet produktů ve slideru zvolte spíše menší a častěji rotující sadu obměňujte, necháte tím svoje nejlepší produkty mnohem více vyniknout.

Při vymýšlení vzhledu reklamního slideru se nemusíte držet nijak při zemi. Spíše naopak. Limity v tomhle ohledu plusDiplay nemá a výsledný vzhled závisí čistě jen na Vaší kreativitě. Můžete zkoušet i různé vzhledové varianty a jakmile zjistíte, který z testovaných vzhledů reklamy funguje nejlépe, zůstanete u něj.

Jak to funguje v Pohodě

Pro Vás jako uživatele je výběr produktů, které se mají zobrazovat opravdu jednoduchý. Stačí u zásoby v Pohodě zaškrtnout jedno jediné políčko. Tím plusDisplay pozná, které zboží chcete promovat. Všechny ostatní informace si aplikace vezme sama přímo z Pohody a vloží je do předem připravené html šablony nastavené v administraci aplikace.

Šablony Vám můžeme vytvořit my, ale v případě že Vám není html kódování cizí, můžete si je vytvořit klidně ve vlastní režii.

Příklady pro inspiraci

Rotující reklama s popisem a akčními štítky

Asi nejčastější forma promování produktů. Jedná se o obrazovku, kde je zobrazen obrázek produktu, jeho základní popis a cena. Všechny tyto údaje se berou přímo z karty zásoby, tak jak je máte zadané v Pohodě. Výhodou je, že pokud změníte něco v popisu nebo upravíte cenu produktu, na obrazovce se to ihned projeví. 

K produktům lze zobrazovat i akční štítky, tak jak je znáte z Pohody (Akce, Novinka, Výprodej…).

Rotující reklama s možností vyhledávání


Pokročilejší formou rotující reklamy je varianta určená pro dotykové displeje. Jedná se o interaktivní reklamní poutač, který může zobrazovat vybrané produkty ve zvolené grafice.

Navíc je zde přidaná možnost zákaznické interakce formou vyhledávání, kdy si zákazník přímo sám může vyhledat libovolný produkt a u něj si zobrazit podrobnosti (cenu, podrobný popis atd.)

Jedná se o elegantní řešení, jak umožnit zákazníkům zjišťovat si informace a odlehčit personálu od věčných dotazů na cenu, parametry apod.

Vyzkoušejte si video reklamu pomocí nástroje plusDisplay.

Obsah

O systému

plusSystem je komplexní sada aplikací a nástrojů k Pohodě, mající za cíl urychlit, zjednodušit a zpřesnit provádění běžných operací. Těchto nástrojů a aplikací je celá řada, lze je přibližně rozdělit do čtyř skupin podle zaměření, kam jsou určeny.

První skupinou jsou Obecné nástroje, které využije prakticky každý, kdo v Pohodě alespoň fakturuje – rozesílání informací pomocí SMS a emailů – upomínky faktur po splatnosti, informace o stavu zpracování objednávky, automatický export , druhá skupina je určena do skladu, to znamená na veškeré operace spojené s příjmem a výdejem zboží a vyřizováním objednávek. Třetí skupinou jsou výrobní procesy, od plánování výroby po značení výrobků a poslední skupinou jsou aplikace usnadňující práci účetním firmám a její vykazování.

Hlavní součástí druhé skupiny pro Sklad a objednávky je aplikace pro práci s čárovými kódy – mobilní terminály do skladu, pevné expediční terminály, tisk štítků na přijímané zboží i označování zboží při expedici podle požadavků zákazníků. Také sem patří řešení pro hromadnou fakturaci objednávek skladem, konsolidaci objednávek a různé automatizační nástroje.

Ti, pro které je důležitá Výroba a potřebují využít Pohodu k evidenci surovin, polotovarů i finálních výrobků poté využijí nástroje pro generování šarží při příjmu surovin (sledovatelnost), plánování výroby z hlediska nákladovosti, rozpad výroby na jednotlivá pracoviště a značení hotových výrobků včetně generování ev. čísel (výrobních čísel / šarží) a automatického tisku protokolu i dokumentace k výrobku.

Poslední skupinou našich produktů jsou Účetní firmy, které používají Pohodu a potřebují zjednodušit příjem dat ze software, který používají jejich klienti a také potřebují svým klientům vykazovat poskytnuté služby v přehledné formě tak, aby na jejich základě bylo možné provést fakturaci či alespoň stanovit výši paušálu odpovídající skutečnému rozsahu.