ITFutuRe s.r.o., Pardubická 851/7, Hradec Králové, Česká republika +420 604 434 934 info@itfuture.cz ...komplexní řešení pro Pohodu


 

Příjem objednávky | automatizace práce se systémem Pohoda

 
Přenos objednávek z e-shopu do Pohody je dnes již prakticky samozřejmost, ale často se stává, že mnoho důležitých objednávek přichází jinými cestami a tyto objednávky je také potřeba nějakým způsobem do Pohody dostat. Ruční zadávání je časově náročné a je častým zdrojem chyb. Proto se zde zaměříme právě na tyto “mimoeshopové” objednávky.

Někteří raději objednávky do systému nezavádí vůbec a okrádají se tak o velmi důležitý přehled nad zákazníky, jejich objednávkami a možnou optimalizaci skladových zásob. Toto není dobré řešení.
     
       

„Dokážeme zautomatizovat 100% přijatých objednávek“

Velmi často, když se podíváme na časově nejnáročnější objednávky zjistíme, že se ve většině případů jedná o několik větších zákazníků, kteří již z pravidla jsou schopni exportovat objednávky v jednom z podporovaných formátů (XML, CSV a Excel). Objednávky je následně možné pomocí programu plusImport2Pohoda naimportovat přímo do systému Pohoda a automaticky vytvořit přijatou objednávku v příslušné agendě. Stejně tak je možné importovat objednávky přijaté emailem nebo z internetového úložiště. Objednávka se následně automaticky nebo ručním příkazem zpracuje podle předem definované šablony a zapíše do systému Pohoda.

Šablon může být v aplikaci definováno nekonečné množství a aplikace se dokáže přizpůsobit prakticky jakékoliv struktuře zdrojových dat. K dispozici je intuitivní editor šablon usnadňující mapování každého ze zdrojových souborů. Pomocí produktů rodiny plusSystem se celý proces přijetí objednávky může obejít bez uživatelského zásahu, zcela automaticky. Měsíčně tak systém ušetří uživateli desítky hodin repetitivní práce.

Po úspěšném přijetí objednávky je následně nutné objednávku zpracovat, vyhodnotit a předat k expedici, případně vystavit zálohovou fakturu. I tyto činnosti automatizujeme pomocí produktů rodiny plusSystem.

Více se dočtete v dalším článku: 02 Objednávka - faktura - expedice | automatizace práce se systémem Pohoda

Použitá řešení v této části článku:
plusImport2Pohoda - import dokladů do Pohody