ITFutuRe s.r.o., Pardubická 851/7, Hradec Králové, Česká republika +420 604 434 934 info@itfuture.cz ...komplexní řešení pro Pohodu


plusParcel - expedice zásilek bez zbytečných chyb

plusParcel je aplikace pro OS Android, určená pro zefektivnění odbavování a odesílání balíků pomocí přepravních služeb. Díky chytrým funkcím dokáže zabránit záměnám při expedici a tak i zbytečnému prodlení při doručování zásilek zákazníkům.

Řešení spolupracující se systémem POHODA
www.pohoda.cz www.pohodaplus.cz
Pokud každý den expedujete větší množství balíků více přepravními službami, je aplikace plusParcel určená přesně pro Vás. Při odbavování většího množství zásilek může snadno dojít k záměnám, což může v nejhorším případě vést ke zdržení samotné expedice k zákazníkovi. A není nic horšího než nespokojený zákazník, který marně čeká na objednané zboží. Aplikace plusParcel možnost takové chyby účinně eliminuje.


Aplikace pracuje ve třech režimech:

Režim třídění:

  • Jednoduchý režim pro přípravu jednotlivých zásilek pro dopravce. V tomto režimu aplikace přehledně zobrazí kompletní seznam balíku k expedici za vybrané období a načítáním balíků podle čárového kódu určí pro kterého dopravce je balík určen.
  • Expediční pracovník si tak může jednotlivé zásilky pohodlně roztřídit do boxů/kontejnerů jednotlivých přepravců. Jednotlivé zásilky může zároveň přímo v režimu třídění vyfotit (např. poškození zásilky atd.).
  • Takto pořízená fotodokumentace se ukládá přímo do Pohody a je k dispozici pod záložkou „Dokumenty“ přímo u dotčené dopravy.
  • Podmínkou je používání modulu BHIT Doprava.


Režim přepravce:

  • Režim přepravce slouží pro kontrolu před samotným naložením k přepravě.  V menu aplikace vybere expediční pracovník, kterému dopravci jde balíky nakládat a aplikace zobrazí seznam balíků určených k nakládce. Postupným načítáním zásilek tak dochází ke kontrole a pokud je mezi zásilkami nějaká, která je určená jinému dopravci je na to pracovník výrazně upozorněn.
  • V režimu přepravce lze také pořizovat fotodokumentaci, která je následně k dispozici přímo v Pohodě pod záložkou „Dokumenty“.
  • Podmínkou je používání modulu BHIT Doprava.


Režim nakládky:

  • Režim pracující s uživatelskou agendou nakládkové listy. Režim využívá kromě samotné aplikace plusParcel i serverovou část (plusSystem) fungující jako externí nástroj v Pohodě. Slouží ke generování nakládkových listů z agendy balních listů, objednávek, výdejek a faktur.
  • Pomocí aplikace plusParcel v mobilním terminálu se načítají čárové kódy jednotlivých nakládkových listů a následně aplikace kontroluje zda nakládka (např. paleta) obsahuje všechny balíky které jí přísluší. Samozřejmostí je také možnost pořizování fotodokumentace.

Aplikace je určená pro OS Android a mobilní datový terminál Chainway řady C70, C71 nebo C72 s modulem pro čtení 2D a čárových kódů. Podmínkou pro používání režimu třídění a přepravce je používání modulu BHIT Doprava.


Náhledy obrazovky: